SK
  • SK
  • EN
Motív
  • Svetlý
  • Tmavý
A
A
A

Šport v obci Kalša

Futbal

Začiatok organizovaného telovýchovného hnutia v Kalši sa datuje rokom 1967. V tomto roku 5.júla J.Kašelák, J.Nagy, F.Onda, Š.Rusnák, I.Šimčák, J.Toth a I.Vereb založili telovýchovnú jednotu Družstevník Kalša.
Od ročníka 1969/70 pôsobí družstvo Kalše v okresných súťažiach okresu Košice vidiek, neskôr Košice – okolie. Sezóna 1971/72 znamenala začiatok účinkovania nášho dorasteneckého družstva v súťažiach OFZ Košice.
Rok 1972 znamená aj prielom v úprave okolia ihriska vybudovaním bariéry a prípravou výstavby sociálnej budovy. V tom čase bol predsedom TJ a hlavným motorom výstavby pán J.Toth. Výkopové práce na stavbe sa začali 30.6.1973. Budova sa stavala svojpomocne a kolaudácia stavby prebehla 12.10.1976. V tom čase hralo družstvo dorastencov II.triedu okresných majstrovstiev Košice vidiek a družstvo dospelých striedavo v IV. a III.triede.
V súčasnosti naše mužstvá pôsobia v týchto súťažiach:
A-mužstvo – IV. liga Juh dospelí VSFZ

B-mužstvo - II. trieda dospelí OBFZ Košice-okolie

Žiaci skupina "A"

Prípravka skupina "C"

OLD BOYS

Turistický oddiel

S myšlienkou založiť turistický oddiel pri TJ Družstevník Kalša prišiel v roku 1983 vtedajší riaditeľ základnej školy p. Peter Spura. Spoluzakladateľmi boli Jozef Molnár, Pavol Tima a Ladislav Šoltes. I. predsedom TO sa stal už spominaný p. Spura. Začiatkom nasledujúceho roku navštívil p. Peter Spura vtedajšie Okresné osvetové stredisko Košice – vidiek s víziou spolupráce pri organizovaní turistického pochodu Slanskou dolinou. Vedenie osvetového strediska túto myšlienku plne podporilo a výsledkom tejto spolupráce je dnes už tradičný pochod v oblasti Slanskej doliny.
Jeho I. ročník sa uskutočnil dňa 4. augusta 1984. Od tohto dátumu sa uskutočnilo 23 ročníkov, v ktorých sme spoznali nádhernú prírodu Slanského pohoria. Dejiskom zrazu a východiskovým bodom týchto potuliek je obec Kalša. Priemerne sa pochodu zúčastňuje 75 registrovaných turistov.
V súčasnosti vedie Turistický oddiel KST Kalša MVDr. Valéria Takačová.

Prihláste sa na odber aktuálnych oznamov obce

Buďte tak informovaný o dianí v našej obci

*Zadaním e-mailu súhlasím s odberom aktualít

Kde nás nájdete

O obci

Obec Kalša je samostatný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky, ktorý svoje samosprávne kompetencie vykonáva samostatne (zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení).

Základné orgány obce sú starosta a obecné zastupiteľstvo.

Obecné zastupiteľstvo je zastupiteľský zbor zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách v počte 7 poslancov.

Kontakty

Web je zabezpečený pomocou Let's encrypt

Úradné hodiny

  • Po: 8.00 - 12.00 - 13.00 - 16.00
  • Ut: 8.00 - 12.00
  • St: 8.00 - 12.00 - 13.00 - 17.00
  • Št: nestránkový deň
  • Pi: 8.00 - 12.00